Со закани одзеле 70.000 денари

3 копии

Двајца маскирани и вооружени разбојници вчераноќ ограбиле бензиска пумпа во скопската населба Ченто на улица Антон Панов". Според полициските информации ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Двајца маскирани вооружени разбојници ограбиле бензиска пумпа во скопската населба Ченто на улица Антон Панов, соопшти МВР. Кражбата се случила околу 1 часот, ...
| | веќе видена | слични

Црна хроника Ограбена бензиска пумпа во Ченто Скопје, 6 август – Двајца маскирани вооружени разбојници ограбиле бензиска пумпа во скопската населба Ченто на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 87 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 312 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 120 | | | веќе видена

– Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица времето на чекање за излез од државата е ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со закани одзеле 70.000 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: