Дивље Јагоде, Аца Лукас и Наташа Беквалац на „Пастрмалијада Штип“

10 копии

Општина Штип и Здружението на граѓани „Пастрмалијада Штип” почнуваат со финални подготовки за новото издание на познатата штипска манифестација „Пастрмалијада ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Годинава познатата штипска манифестација „Пастрмалијада 2014“ ќе трае четири дена и ќе се оддржи од 25 до 28 септември на веќе утврдената локација кај ...
| | веќе видена | слични

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

Иако се уште не е позната судбината на иранскиот претседател Ебрахим Раиси и другите патници во хеликоптерот кој „тврдо се приземји“, ваквиот настан има ...
сите 97 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Конкретна соработка во делот на професионалниот развој, подобрување на образовниот систем, за дигитализација и искористување на ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дивље Јагоде, Аца Лукас и Наташа Беквалац на „Пастрмалијада Штип“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: