МАНУ и Сојузот на борците одбележаа 70 години од АСНОМ


17 копии

Славењето на првиот Илинден, неминовно е славење и на вториот и третиот македонски Илинден, зашто Илинден не е само Илинденското востание од 1903-та. Илинден е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Два завета, две сериозни пораки за секој оној што ја сака Македонија. Наследството од илинденците го пренесе шефот на државата Иванов. Првиот завет е да ја ...
| | веќе видена | слични

„Славењето на првиот Илинден, неминовно е славење и на вториот и третиот македонски Илинден“, истакна македонскиот претседател Ѓорге Иванов денеска на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во овие 111 години, едни се обидувале да ни забранат да го славиме Илинден, други се обидувале насилно да наметнат славење на некој, за нас непрепознатлив ...
| | веќе видена | слични

Од утрово запона одбележувањето на најголемиот државен празник на Македонија – Илинден. На овој ден Македонија одбележува 111 години од Илинденското востание и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Организацијата вели дека дека пристапот до вода, образование, здравствена заштита, како и до домовите, би можел да биде ограничен Најмалку три деца се убиени, ...
сите 641 | | | веќе видена

СДСМ во својот мандат единствено обезбеди сигурна сиромаштија. Над 700.000 граѓани се на работ на егзистенција. Граѓаните во време на криза немаат пари, а СДСМ ...
сите 143 | | | веќе видена

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло полека почна да ги презема работите во свои раце и да работи на подобрување на атмосферата во клубот. Јасно е дека ...
сите 149 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАНУ и Сојузот на борците одбележаа 70 години од АСНОМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: