Бан Ки-мун и Кери бараат итно ослободување на израелскиот војник

3 копии

Секое трајно примирје во Појасот Газа треба да доведе до кревање на израелската блокада од палестинската територија, изјави Халед Мешаал, лидерот на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Појасот Газа, од полноќ по локално време, стапи во сила нов 72-часовен прекин на огнот меѓу Израел и палестинските групи. Ова е втор 72-часовен прекин на ...
| | веќе видена | слични

Израел и Палестинските фракции се договорија за ново 72-часовно примирје. Египет издејствува сличен прекин на огнот и минатата недела, но борбите продолжија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Израел попладнево, исто така, го прифати египетскиот предлог за прекин на огнот во Појасот Газа во следните 72 часа, јавија британските медиуми. Египет денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии
повеќе

Останато

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бан Ки-мун и Кери бараат итно ослободување на израелскиот војник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: