СОНК: Јавниот протест беше успешен и значаен

9 копии

Препишаната лекарска терапија, добриот збор и поддршката од бројни страни, е мотивација да се истрае во бробата за правото и сопствениот и личниот интегритет ...
| | веќе видена | слични

И раководството на Самостојниот синдикат за образование и наука- СОНК ќе штрајкува со глад ако институциите продолжат да молчат за случајот со професорите од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Партиски извори од Алтернатива за весникот „Лајм“ дадоа детали за средбата меѓу нивниот лидер, Африм Гаши и лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој од утре го зема ...
сите 828 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче во изјава за Сител, информираше за заедничкиот состанок на Комисијата за заразни болести со претставници на ...
сите 466 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Јувентус попладнево соопшти дека спогодбено е раскинат договорот на Блес Матуиди, Французинот е првиот играч кој ова лето ќе замине од стадионот „Алианц“. ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СОНК: Јавниот протест беше успешен и значаен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: