АХВ: Науката ќе каже кој е изворот на заразата со бактеријата листерија


Потрошувачите, ниту во еден случај не се, како што вели СДСМ, заложници на половичните информации од институциите, туку се навремено и точно информирани за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Откако темелните анализи на агенцијата за храна и ветеринарство не го даде изворот на бактеријата листерија, комисијата за заразни болести одлучи да ги чека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Науката, а не претпоставките на СДСМ со кои ја заморува, манипулира и заплашува јавноста, ќе го даде одговорот на прашањето кој е изворот на заразата со ...
| | веќе видена | слични

Соопштение од Агенција за храна и ветеринарство на Република Македонија – реакција на соопштението на СДСМ: Науката, а не претпоставките на СДСМ со кои ја ...
| | веќе видена | слични

Колбасите и меленото месо не се причина за појава на бакетријата листерија кај луѓето. Изворот допрва ќе се утврдува. Како што соопшти Агенцијата за храна и ...
| | веќе видена | слични

Нема поврзаност на заболените лица со откриените примероци во кои што е пронајдена бактеријата листерија, посочија од Агенцијата за храна и ветеринарство. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека ќе почекаат да видат каков ќе биде развојот на преговорите во следните денови откако вчера партискиот лидер Христијан Мицкоски рече ...
сите 510 | | | веќе видена

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 604 | | | веќе видена

Што ќе се случи, на пример, доколку на повикот на албанските лидери за етничко обединување околу една етничка платформа, со иста мерка одговорат и македонските ...
сите 183 | | | веќе видена

Во Чаир в петок ќе се одржи уште еден протест против поскапувањето на струјата, односно измената на тарифите што ја одобри Регулаторната комисија за енергетика ...
сите 299 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 169 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 168 | | | веќе видена

Седумдесет и седумгодишна жителка на Делчево е хоспитализирана откако по направените тестирања кај неа е утврдено присуство на Ковид-19. Ова денеска го потврди ...
сите 810 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АХВ: Науката ќе каже кој е изворот на заразата со бактеријата листерија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: