Почна изградбата на ТИРЗ Радовиш

6 копии
11 копии

Интересот на инвеститорите го забрза темпото на изградба Во моментов се градат ТИРЗ-Кичево и ТИРЗ-Тетово, а во текот на оваа недела ќе почне со градба ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 257 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна изградбата на ТИРЗ Радовиш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: