Професорите му одговорија на ректорот: Престанете да манипулрате со нас

Тројцата професори Крсте Шајноски, Маргарита Матлиеска и Александар Костадиновски од Штипскиот универизитет кои штрајкуваат со глад и кои од денеска добија ...
| | веќе видена | слични

Пред десетина дена некаде прочитав дека проблемот со тројцата професори штрајкувачи од УГД кои минатиот месец штрајкуваа 20 дена со глад, не само што има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорите Маргарета Матлиеска, Александар Костадиновски и Крсте Шајноски кои веќе трета недела штрајкуваат со глад поради незаконски избор во повисоки звања ...
| | веќе видена | слични

Тринаесетиот ден од штрајкот со глад на тројцата професори поминува со поддршка и од претседателството и раководството на СОНК, како и други синдикални членови ...
| | веќе видена | слични

Професорите на Економскиот факултет од Штип, кои веќе 12 дена штрајкуваат со глад, писмено одговорија на понудата на ректорот да формираат нови комисии, кои ќе ...
| | веќе видена | слични

Соопштение од професорите штрајкувачи од штипскиот универзитет – одговор на предлогот на ректорот Митрев : Почитуван Ректоре, Тврдите дека Универзитетот Гоце ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Професорите му одговорија на ректорот: Престанете да манипулрате со нас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: