Среќен ден за Вебер и Алонсо во Хунгароринг

2 копии

Австралискиот возач Марк Вебер од екипата на Ред Бул е победник на Големата награда на Унгарија. До четвртата годинешна победа и шеста во кариерата Вебер дојде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 604 | | | веќе видена

Во Чаир в петок ќе се одржи уште еден протест против поскапувањето на струјата, односно измената на тарифите што ја одобри Регулаторната комисија за енергетика ...
сите 299 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 126 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 168 | | | веќе видена

Седумдесет и седумгодишна жителка на Делчево е хоспитализирана откако по направените тестирања кај неа е утврдено присуство на Ковид-19. Ова денеска го потврди ...
сите 810 | | | веќе видена

Шефот на државата утре на пладне ќе го додели мандатот за составување на Влада, откриваат извори за Сител. Неизвесно е дали одлуката на Пендаровски тоа да го ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Среќен ден за Вебер и Алонсо во Хунгароринг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: