Македонија е бугарска – транспаренти во Бугарија

6 копии

Македонија „Македонија е Бугарска“ транспарентот кој го одбележа Илинден во Бугарија Благоевград, 1август - Одбележувањето на годишнината од Илинденското ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот и потпретседател на Граѓанската Опција за Македонија, Љупчо Пренџов која е дел од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ смета дека секој премин на ...
сите 724 | | | веќе видена

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 596 | | | веќе видена

Во Чаир в петок ќе се одржи уште еден протест против поскапувањето на струјата, односно измената на тарифите што ја одобри Регулаторната комисија за енергетика ...
сите 300 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 167 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Седумдесет и седумгодишна жителка на Делчево е хоспитализирана откако по направените тестирања кај неа е утврдено присуство на Ковид-19. Ова денеска го потврди ...
сите 172 | | | веќе видена

Малите партии коалициони партнери на СДСМ во рамките на „Можеме“ се незадоволни од начинот на кој Зоран Заев ги води преговорите со ДУИ - дознава Макпрес. ВМРО ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија е бугарска – транспаренти во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: