Фото-Ѓоковиќ ќе се одмори од тенисот и ќе ужива во бракот

2 копии

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата свршеница Јелена Ристиќ се венчаа на Свети Стефан, Црна Гора, на Плажата на кралицата. Гламурозната венчавка, која ја пренесоа сите светски медиуми, се одржа во посебно направена мермерна купола, во паркот покрај вилата Милочер. Меѓу гостите беа легендарниот тенисер и тренер на Новак, Борис Бекер, како и неговите колеги Јанко Типсаревиќ и Виктор Троицки. Младоженците побараа од гостите да не носат подароци, туку да донираат пари во хуманитарни цели. Тоа ќе се случи и со 500.000 евра, колку што магазинот "Хелоу" плати за ексклузивното право да известува од венчавката. Светскиот рекет број еден им рекол на новинарите дека "сега ќе го затвори тениското поглавје на некое време".
| | веќе видена | слични

Најдобриот светски тенисер во моментот Новак Ѓоковиќ вчера на Свети Стефан во Црна Гора се ожени со својата долгогодишна девојка Јелена Ристиќ. Веначвката се одржа во паркот кај Кралската плажа, покрај „Вилата Милочер“, до која не можеше да се пристапи од приватното обезбедување распоредено на секои пет метри во околина на местото на церемонијата. На венчавката присуствуваа бројни познати личности, тренерите на Новак Марјан Вајда и Борис Бекер, руската шампионка Марија Шарапова, друфарите од Дејвис куп репрезентацијата на Србија: Виктор Троицки, Јанко Типсаревиќ, Ненад Зимоњиќ. Гостите на Новак, кои беа сместени на Свети Стефан, со лимузини се превезени до блиската парк шума на плажата на која се одржа венчавката. Бројни минувачи, туристи и локални жители на Свети Стефан со часови чекаа пред влезот во градот-хотел во надеж дека ќе го видат познатиот тенисер и неговата избраничка, набљудуваа и ги фотографираа гостите во нивните раскошни тоалети. Ѓоковиќ и Ристиќ синоќа за своите гости приредија забава, додека ...
| | веќе видена | слични

Венчавката била обезбедувана од голем број припадници на приватно обезбедување, а од морската страна биле чувани од црногорската полиција со глисери. Најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата долгогодишна девојка Јелена Ристиќ вчера се венчаа на Кралската плажа, на платото пред вилата Милочер. Гламурозната свадба која многу медиуми ја нарекоа „свадба на векот“ се одржа во паркот покрај вилата Милочер, во посебно направена мермерна купола. Венчавката во црква ќе биде утре, во кругот на најблиското семејство и блиските пријатели. Свадбата била обезбедувана од голем број припадници на приватно обезбедување, а од морската страна биле чувани од црногорската полиција со глисери. Британскиот магазин „Hello”, за 500.000 евра ги доби ексклузивните права да известува од венчавката. На церемонијата и претходеше голема журка која била одржана завчера и траела се до доцна во ноќта, а гостите ги забавувале Лена Ковачевиќ и Жељко Самарџиќ.
| | веќе видена | слични

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ, вчера склопи брак со својата долгогодишна девојка Јелена Ристиќ, во 18.30 часот на Свети Стефан, пред вилата „Милочер“, пред стотина гости. На венчавката на тенискиот ас присуствувале многубројни познати личности, тренерите на Новак, Маријан Мајда и Борис Бекер со сопругата, другарите од Дејвис купот на репрезентацијата на Србија: Виктор Троицки, Јанко Типсаревиќ, Ненад Зимоњиќ со своите поубави половини.
| | веќе видена | слични
2 копии

Најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата долгогодишна девојка Јелена Ристиќ вчера се венчаа на Кралската плажа, на платото пред вилата Милочер. Гламурозната венчавка која многу медиуми ја нарекоа „свадба на векот“ се одржа во паркот покрај вилата Милочер, во посебно направена мермерна купола. Венчавката била обезбедувана од голем број припадници на приватно обезбедување, а од морската страна биле чувани од црногорската полиција со глисери. Британскиот магазин „Hello”, за 500.000 евра ги доби ексклузивните права да известува од венчавката. На церемноијата и претходеше голема журка која била одржана завчера и траела се до доцна во ноќта, а гостите ги забавувале Лена Ковачевиќ и Жељко Самарџиќ.
| | веќе видена | слични

Најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сега веќе сопруга Јелена Ристиќ вчера се венчаа на Кралската плажа, на платото пред вилата Милочер. Долгогодишната девојка на првиот рекет на Србија, го зема презимето на нејзиниот сопруг. Кум им е пријател од детството на Новак, фудбалерот на швајцарскиот „Сревет“, Невен Марковиќ. Гламурозната венчавка која многу медиуми ја нарекоа „свадба на векот“ се одржа во паркот покрај вилата Милочер, во посебно направена мермерна купола. Времето на жалост не им беше во корист на младоженците, имајќи предвид дека на црноморското приморје било облачно, а повремено паѓал и слаб дожд. Венчавката во црква следува утре (12 јули) и ќе биде во тесен круг, односно во кругот на најблиското семејство на семејството и блиските пријатели. Дека навистина се водело сметка за приватноста, сведочи фактот дека никој од гостите не бил во можност да го забележи тој момент, бидејќи на сите кои доаѓале на плажата им биле одземени мобилните телефони и фотоапаратите. На сите поканети им било ...
| | веќе видена | слични

Останато

УХМР за утре најавува сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.Минималните температури од ...
сите 306 | | | веќе видена

Дали се знаеше дека Боки 13 рекетира и заработува милиони. Да, Зоран Заев и СДСМ го знаеа тоа со години, како и Финансиската полиција, и молчеле затоа што ...
сите 60 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ја разгледа Информацијата за формирање меѓуресорска работна група за обезбедување натамошен квалитетен развој и имплементација на ...
сите 80 | | | веќе видена

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 137 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фото-Ѓоковиќ ќе се одмори од тенисот и ќе ужива во бракот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: