Се урна хелихоптер во Струмица


5 копии

Комисија составена од 11 стручни лица ќе ја води истрагата за хеликоптерската несреќа која пред два дена се случи во близина на Струмица. Комисијата ке ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прелиминарна истрага, утврдување и спецификација на остатоците од хеликоптерот ќе содржи Извештајот од Комисијата што ќе биде доставен до надлежен јавен ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот актер Марко Трајковиќ е синот четириесет и седум годишниот кумановчанец Марјан Трајковиќ кој е еден од членовите на екипажот во хеликоптерот кој ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство ќе ја предводи комисијата која треба да спроведе истрага за хеликоптерската несреќа кај Струмица, во која животот го загубија четворица ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски заедно со директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов денеска беа на планината Серта, каде ...
сите 912 | | | веќе видена

Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните и тој имот да се користи на начин којшто е надвор од законот, посочи премиерот Христијан Мицкоски, ...
сите 82 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 166 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

51-годишен скопјанец се бори за живот на Ургентниот центар откако претходно денеска учествувал во сообраќајна несреќа во Гази Баба. Од Ургентен за Сител велат ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се урна хелихоптер во Струмица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: