И Македонците, и Албанците и дипломатите загрижени поради протестите со верски екстремизам

Меѓународната заедница, претседателот и премиерот имаат идентичен став, а тоа е дека граѓаните имаат легитимно право да протестираат, но протестите во никој ...
| | веќе видена | слични

Полицијата од утрово почна да си ја врши работата. Големи полициски сили веќе се распоредени во околината на Владата и на ТЦ Мавровка. Нема организатор на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Република Македонија, Никола Груевски, во вчерашното интервју на втората програма на Македонската телевизија истакна дека треба многу да се ...
| | веќе видена | слични

По најавите за сеалбански протести и покрај смирувачките апели ,речиси од сите, многубројни полициски единици денеска се распоредуваат на критичните точку ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Зад насилното однесување на протестите за пресудите во случајот „Монструм" стојат луѓе задоени со верски радикализам, рече во вчерашното интервју за втората ...
| | веќе видена | слични

Tреба многу да се внимава, затоа што некои луѓе го користат етничкиот предзнак на Албанците со цел да остварат свои цели кои што никако не се цели за да им се ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот премиер Никола Груевски во интервју за втората програма на Македонската телевизија изјави дека зад насилното однесување на протестите за пресудите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во случајот „Монструм“ не им се суди на Албанците, како што некој сака да прикаже, туку ова судење е против конкретни лица со имиња и презимиња, за кои има ...
| | веќе видена | слични

- Во делот на насилното однесување нашите информации говорат дека зад нив стојат луѓе коишто имаат други агенди, луѓе кои што се задоени со верски радикализам ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори мешана шума и ниска вегетација на Криволак, а чадот се протега до Штип и Свети Николе. Пожарот се двиѓи и кон воениот полигон заради што таму ќе бидат ...
сите 966 | | | веќе видена

Веднаш по неуспешниот атентат на 13 јули, агенцијата негираше дека ги одбила таквите барања. Но, Тајната служба една недела по убиството на Трамп призна дека ...
сите 333 | | | веќе видена

Денеска двата хеликоптери од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваа во реонот на селата Мокрени, Габровник и Селце. Кракот од пожарот кој ...
сите 101 | | | веќе видена

Невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, силен ветер и град има вечерва во централниот дел на Пелагонија. Како што информира Центарот за управување со кризи ...
сите 189 | | | веќе видена

Без здравствено осигурување, со плата која доцни и не им е исплатена од мај годинава, вработените во Национални Шуми на чело со раководителот од Демир Капија, ...
сите 38 | | | веќе видена

Медиумите со голема „помпа“ го означија присуството на сопругата на Доналд Трамп, Меланија како курцијално за кампањата, а многумина отворено посочуваа дека ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Македонците, и Албанците и дипломатите загрижени поради протестите со верски екстремизам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: