Грците и Романците се највредни работници во ЕУ

3 копии

Романците и Грците имаат најмногу работни часови во Европа, веднаш зад нив се Унгарците, а Хрватите и Бугарите го делат четвртото место на скалата најработници ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рускиот амбасадор во Вашингтон, кој беше вратен во неговата земја на консултации во март, денеска отпатува во САД, во согласност со неодамнешниот договор меѓу ...
сите 337 | | | веќе видена

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 607 | | | веќе видена

Скопје е со трицифрен, а шест македонски градови се со двоцифрен број на заболени од коронавирусот. Во главниот град има 106 активни, а Куманово има 35, ...
сите 474 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација денеска го одржа последниот тренинг пред утрешниот меч против Холандија кој е последен за нас на Европското првенство. ...
сите 703 | | | веќе видена

СДСМ, Заев, Филипче и функционерите на СДСМ кога веќе не можат да ги излажат граѓаните, пробуваат на своите членови да им стават розови очила. Венко Филипче ...
сите 230 | | | веќе видена

Бидејќи Општина Охрид, Општона Струга, нити пак Министерството з атранспорт и врски не ги објавија јавно краткотрајните договори за закуп на плажи на ...
сите 79 | | | веќе видена

Полицијата за шест часа казни 66 возачи за брзо возење на автопатот Скопје-Велес и скопската обиколница, соопшти Министерството за внатрешни работи. „Денеска ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грците и Романците се највредни работници во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: