Заев: Потребна е техничка влада како гаранција за фер и демократски избори


Лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев, во средата остварил средба со амбасадорот на Кралството Белгија, Аник Ван Кастлер, каде истакнал дека реформите, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, заменик – претседателката Радмила Шекеринска и генералниот секретар на партијата, Оливер Спасовски, денеска имаа средба со ...
| | веќе видена | слични

Интензивни обиди прави меѓународната заедница да го врати политичкиот дијалог меѓу претседателите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ Никола Груевски и Зоран Заев, по ...
| | веќе видена | слични

Лидерската средба меѓу Зоран Заев и Никола Груевски, како и тужбата од Груевски за Заев поради аферата „Македонска банка“, но и за ставовите на СДСМ за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Барањето на СДСМ за техничка влада беше камен на сопнување на првата средба Груевски - Заев. За ВМРО-ДПМНЕ ова барање е неприфатливо, но, велат, отворени се за ...
| | веќе видена | слични

Сите знаеја и беше очекувано, но настанот број еден изминативе денови, средбата Заев - Груевски, заврши баш така, очекувано: Вечер наслови: „Средбата заврши ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Потребна е техничка влада како гаранција за фер и демократски избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: