МРТ ќе снима нов серијал „Македонски народни приказни“

Режисер на новиот ТВ-проект е Миле Гроздановски, а сценарист е актерката Шенка Колозова Нов телевизиски серијал „Македонски народни приказни“ ќе почне да се снима денеска во продукција на Македонската радиотелевизија. Режисер на новиот ТВ-проект е Миле Гроздановски, а сценарист е актерката Шенка Колозова. Приказните ќе се базираат на собраните дела на Марко Цепенков, а во екипата се актерите добро познати од серијата „Македонски народни приказни“ кои се гледани од неколку генерации во изминатите две децении.
| | веќе видена | слични

Останато

Мотивот на Заев за заштита на криминалот од „Рекет“ го знаеме. Сомнежите се дека тој и неговите структури се силно вплеткани во оваа криминална – октопод мрежа ...
сите 533 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева до 14 часот треба да одлучи дали обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски ќе бидат изземени од предметот ...
сите 352 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МРТ ќе снима нов серијал „Македонски народни приказни“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: