МРТ ќе снима нов серијал „Македонски народни приказни“

Режисер на новиот ТВ-проект е Миле Гроздановски, а сценарист е актерката Шенка Колозова Нов телевизиски серијал „Македонски народни приказни“ ќе почне да се снима денеска во продукција на Македонската радиотелевизија. Режисер на новиот ТВ-проект е Миле Гроздановски, а сценарист е актерката Шенка Колозова. Приказните ќе се базираат на собраните дела на Марко Цепенков, а во екипата се актерите добро познати од серијата „Македонски народни приказни“ кои се гледани од неколку генерации во изминатите две децении.
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Лекарска комисија ќе оценува дали Александар Трајковски е болен или го злоупотребил здравствениот систем за да замине во Будимпешта. Матичниот лекар му отворил ...
сите 149 | | | веќе видена

Вработените од Клиничкиот центар половина час ја блокираа наплатната каса. Освен поништување на одлуката за покачување на паркингот, побараа и рамномерно ...
сите 186 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 154 | | | веќе видена

Соопштение за јавност Пионот Христијан Мицкоски повторно се сокри зад нервозни соопштенија од неговата ВМРО-ДПМНЕ. Мицкоски не одговори за неговата улога во ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МРТ ќе снима нов серијал „Македонски народни приказни“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: