Ставрески: Експресен пат и пруга за побрзо до Варна


Властите велат дека поплавите оштетиле важни делови од инфраструктурата кои ќе треба да се поправат. Во другите бизнис-вести: Истражувачка група предупредува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Изградбата на експресен пат од Ранковце до Крива Паланка, железничката пруга, како и енергетското поврзување од Штип до Црвена Могила и отварањето на новите ...
| | веќе видена | слични

Зголемување на економската размена и интензивирање на меѓуграничната соработка се главни теми на Македонско-бугарскиот експо - саем што се одржува денеска и ...
| | веќе видена | слични

Двајцата вицепремиери на македонската и бугарска влада, Зоран Ставрески и Даниела Бобева, заедно со бизнисмените, банкарите и сопствениците на повеќето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Ако бугарската влада на чело со Петков падна и покрај прифаќањето на бугарските услови, сосема оправдано се наметнува прашањето како треба да заврши владата ...
сите 290 | | | веќе видена

„Европската унија мора конечно да даде зелено светло за отворање на преговорите со Македонија и Албанија“, рече канцеларот Олаф Шолц во Бундестагот, ...
сите 320 | | | веќе видена

ЕУ мора да даде зелено светло за Северна Македонија и Албанија, изјави денеска пред Бундестагот германскиот канцелар Олаф Шолц, прогнозирајќи дека утрешниот ...
сите 616 | | | веќе видена

Човекот кој велеше дека има план на власт да остане дванаесет години, по се изгледа нема да ги дочека ни првите дванаесет месеци.Димитар Ковачевски – Таче, ...
сите 255 | | | веќе видена

Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
сите 109 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие, руските воздушни сили неутрализирале 500 украински борци, соопштија во средата во руското министерство за одбрана, а ...
сите 124 | | | веќе видена

Незадоволни граѓани се собраа пред Владата. Активисти, експерти, сите оние кои не се согласуваат со францускиот предлог кој предвидува менување на историјата ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ставрески: Експресен пат и пруга за побрзо до Варна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: