Суарез и остави само теоретска шанса на Англија


3 копии

Селекцијата на Уругвај забележа победа од 2:1 против Англија и се врати во игра за осминафиналето. Водени од Луис Суарез кој после рехабилитирањето се врати на терен Уругвајците беа одлични пред сe` во нападот така што успеаја да стигнат до многу значаен триумф. Суарез имаше одличен ден и уште од првиот напад тргна силно. Имаше одличен распоред на силите на секој дел од теренот, а првиот погодок пристигна во финишот на првото полувреме преку првата ѕвезда на Ливерпул. Луис Суарез имаше одличен преглед и со глава го матираше Харт. Вејн Руни конечно дојде до погодок на СП. Со оглед на тоа дека на минатите учества не успеваше да ги матира противничките голмани сега даде надеж за Англија, но тоа беше доволно само за да израмни резултатот. Неговата радост, сепак, ја расипа најдобриот стрелец од Премиерлигата од последната сезона, Луис Суарез кој со вториот гол донесе голем триумф за Уругвај кој може да биде клучен за место во осминафиналето. Овој пораз на Англија, сепак, не значи дека се веќе елиминирани ...
| | веќе видена | слични

Англија, исто како и Шпанија e елиминирана по само два натпревари на Светското првенство. Јавноста и навивачите на Англија не беа ни малку благи кон своите фудбалери, а своето внимание особено го насочија кон селекторот на англиската репрезентација, Хоџсон. Рој Хоџсон сега има многу мало внимание од англиски медиуми, но очигледно е дека има поддршка од играчите, особено од страна на Вејн Руни. „Рој Хоџсон е вистинскиот човек за Англија! Точно е дека ние сме елиминирани уште во првата фаза, но игравме добро и немавме среќа. Не можеме постојано да го рушиме и да градиме од почеток, поради тоа не се поместуваме од мртвата точка", - вели Руни. Напаѓачот на Јунајтед, кој конечно постигна гол на Светското првенство во својата кариера, рече дека Англија има добра основа и треба да продолжи да работи. „Многу млади играчи добија шанса на ова првенство и што е од голема корист. Ние несмееме да ги изоставиме овие играчи, суштински важен е континуитетот и затоа би било добро да остане Хоџсон", изјави Руни.
| | веќе видена | слични

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарез постигна два гола во натпреварот со Англија и на тој начин ги урна надежите на селекцијата на "Гордиот Албион" дека може да избори место во осминафиналето. Напаѓачот на Ливерпул со тоа го навлече гневот на навивачите од Островот, кои му посакаа се најлошо. "Од сите луѓе на светот, тоа мораше да биде валканиот, агресивниот расист и преварант Суарез", напиша еден незадоволен навивач. "Како би сакал да добие е...н куршум во таа озборувачка уста", порача Френки Кокоша, пејач кој се прослави во емисијата "Икс-Фактор". "Ќе те најдам и ќе те убијам", запрети еден разочаран Англичанец. "Брат ми со солзи во очите вети дека ќе го убие Суарез. И веќе подготвува план како да го направи тоа", стоеше во пораката на еден фан на "Гордиот Албион".
| | веќе видена | слични

Голгетерот на еден месец пред Мундијалот мораше да прави операција на коленото и неговиот настап беше доведен под знак прашалник. Сепак, Суарез брзо се опорави од повредата и на дуелот со Англија ги постигна двата погодоци за својата репрезентација. Тој откако го постигна првиот гол скокна во прегратка на физиотерапевтот Валтер Фереира, кој бил најзаслужен за неговото заздравување. Сепак, она што е неверојатно е фактот што Фереира е болен од рак, а ја прекинал терапијата само за да дојде во Бразил и да работи на рехабилитацијата на напаѓачот. Фереира веќе е прогласен за национален херој во Уругвај, а посебно признание му оддаде и самиот фудбалер, кој му ги посвети победничките голови.
| | веќе видена | слични

Португалскиот тренер го смени своето мислење за Луис Суарез. Напаѓачот на Ливерпул и на уругвајската репрезентација, Луис Суарез покажа одлични игра изминатава сезона во Премиерлигата, но сега е одличен и на Мундијалот, а на своја кожа го осетија англиските репрезентативци кои примија два погодоци од уругваецот. Суарез имаше повреда на коленото пред самиот почеток на Мундијалот и не настапи на првиот дуел со Костарика, но потоа блесна. Жозе Мурињо кој го предводи Челзи неколку пати истакна дека Суарез е симулант и човек со многу лошо однесување на теренот, но тој наведе дека уругваецот е сосема друг фудбалер кој е одличен. ,,Мислам дека постоеја два периода на Луис Суарез. Пред да дојдам по вторпат во Челзи, тој имаше многу лошо однесување на теренот. Сега е друг човек, сезонава заслужено е прогласен за најдобар играч во Премиерлигата и мислам дека сега сите го препознаа како фантастичен играч. Кога однесувањето му е на ниво го заслужува секој почит. Воопшто не ми се допаѓа кога се обидува симулирајќи да ...
| | веќе видена | слични

Уругвајскиот напаѓач, Луис Суарез е во центарот на вниманието откако со два погодоци ја сруши Англија и ја „спакува“ од Мундијалот. За да биде се во знакот на Суарез се погрижи Диего Форлан, кој ги подгреа шпекулациите околу иднината на уругвајскиот репрезентативец. Тој истакна дека Суарез е потполно подготвен за трансфер во Реал Мадрид и на „Сантијаго Бернабеу“ да остави силен белег. Мх.П.
| | веќе видена | слични

Капитенот на англиската репрезентација, Стивен Џерард, се наоѓа на чекор од донесување на конечната одлука за повлекување од дресот на „Гордиот Албион“.Уругвај ја совлада Англија со 2:1, а двата гола за „Урусите“ ги постигна клупскиот соиграч на Џерард, Луис Суарез, со што ги запечати Англичаните на дното во групата Д, без ниту еден освоен бод.Иако забележа два порази на почетокот од шампионатот, Англија сепак сеуште има теоретски шанси за да мине во нокаут-фазата.Англичаните ќе се надеваат на Италијанците, односно „Азурите“ да слават на следните два дуели против Костарика и Уругвај, а Англија во последното коло да слави убедлива победа над Костарика.Сепак, доста работи треба да се поклопат за ова сценарио, а Џерард по натпреварот со Уругвај призна дека поразот на тој натпревар е еден од најтешките во неговата кариера.„Навистина ми е тешко, и поради самиот резултат и поради тоа што претходеше на него.Мојата вина е преголема. Ќе сочекам да видам што ќе се случи во следните денови, но испаѓањето од групната ...
| | веќе видена | слични

Како што наведува „Мундо Депортиво“, Барселона во трката за доведување на Луис Суарез го победи Реал Мадрид, па така Уругваецот од „Енфилд“ ќе се пресели на „Ноу Камп“. Во договорот на Суарез постои клаузула од 68 милиони фунти, износ кој мора да го плати клубот кој сака Суарез да го доведе во своите редови, но управата на „црвените“ таа сума би ја намалила на 52 милиони, ако се покаже дека двата најголеми шпански клубови се сериозно заинтересирани за услугите на Суарез. Исто така, весникот наведува дека пред да го одбере Суарез, Барселона го разгледувала трансферот на Робин ван Перси од Манчестер јунајтед и на Марко Ројз од Борусија Дортмунд. Воедно постои опција во трансферот на Суарез да биде вклучен и Чилеанецот Алексис Санчез со што сумата која ќе биде потребно да се плати ќе се намали. Ливерпул, пак, нема ништо против да го види Санчез во своите редови. Од друга страна, пак, ова е шансата кога ќе може да се заработи добро од трансферот на Луис Суарез.
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Ливерпул постигна два прекрасни гола и му донесе победа на својот тим против директниот ривал за едно од првите две места во групата Англија, која сега остана само со теоретски шанси Не само што се врати на зелениот терен по пауза од четири недели, туку со двата погодоци Луис Суарез е најзаслужен за освоените три бода и за минималната победа од 2:1 на репрезентацијата на Уругвај во дербито со директниот ривал за едно од двете место кои водат во следната рунда, селекцијата на Англија. Овој втор непријатен пораз во групата најверојатно ќе се покаже и како пресуден за елиминација на "гордиот Албион", чии шанси за 1/8-финалето се сведени на математичка операција. Единствено позитивна оценка меѓу избраниците на Рој Хоџсон може да добие Вејн Руни, кој делуваше најрасположено во сите 90 минути и со постигнатиот погодок напаѓачот на Манчестер Јунајтед најпосле стави крај на мундијалското проклетство. - Сите сме разочарани. Имавме потреба од добар резултат, но не успеавме да освоиме ниеден бод. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уругвај вчера ја совлада селекцијата на Англија со 2-1 а двоен стрелец за противникот беше Луис Суарез, играчот на Ливерпул, кој во последната сезона ја понесе наградата најдобар играч во Премиер-лигата и беше најдобар стрелец во лигата. Но, она што ќе остане по натпреварот е фотографијата на која Суарез го теши капитенот на Ливерпул, Стивен Џерард. Претходно бевме сведоци на иста ваква ситуација само со сменети улоги, тогаш Џерард го тешеше Суарез поради тоа што не ја освоија англиската Премиер-лига. - Сосема сум сигурен дека на Џерард не му е лесно. Но, и покрај тоа што се случи на теренот, не смееме да заборавиме дека тој е голем играч, најголем со кој имав чест да играм во мојата кариера – изјави Суарез по натпреварот.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постапката за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во Собранието на Република Македонија е целосно незаконска, а тоа го потврди и Антикорупциската ...
сите 339 | | | веќе видена

Денеска на пладне по телефон ќе разговараат македонскиот премиер Зоран Заев и српскиот претседател Александар Вучиќ за последните недоразбирања на релација ...
сите 467 | | | веќе видена

Абдул Рахман Мешках (18), кој уби две жени и рани осум лица, се изјасни виновен, но негираше дека нападите му биле мотивирани од тероризам, наведе неговиот ...
сите 158 | | | веќе видена

Во врска со реакцијата на Министерството за одбрана на говорот на претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов на прославата на 18 Август, Денот на ...
сите 96 | | | веќе видена

Екипата на Струмица Денес има можост ексклузивно да разговара со Aлександар T., момчето од Струмица, единствениот Македонец кој беше сведок во ужасниот ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Суарез и остави само теоретска шанса на Англија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: