Попоски во Лондон ја цитираше Маргарет Тачер

19 копии
8 копии

Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Попоски учествуваше на Министерскиот дијалог "Постигнување напредок преку учеството на жените ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за надворешни работи Никола Попоски, во своето обраќање на самитот „Запирање на сексуалното насилство за време на конфликт: Лондон 2014“, истакна ...
| | веќе видена | слични

Попоски, како што соопшти МНР, нагласи дека образованието и активната вклученост на жените се клучни за создавање на стабилни и продуктивни општества. На ...
| | веќе видена | слични

Останато

Атентатот на Доналд Трамп „засекогаш го промени“ поранешниот американски претседател и републикански кандидат за претстојните избори, изјави неговиот син ...
сите 315 | | | веќе видена

Како што пренесе ДПА, Венс, сенатор од Охајо, се изјасни за мир и ставање крај на воената помош за Украина, рекол Лавров вчера во Обединетите нации во Њујорк. ...
сите 74 | | | веќе видена

Деновиве со летните горештини и превисоките температири над 41 степен целзиусов лошо се одразуваат на здравјето на населението што предизвика и зголем број на ...
сите 107 | | | веќе видена

Демократската унија за интеграција (ДУИ) го изразува своето длабоко разочарување за одлуката на актуелната Влада да ја укине претходната одлука за изградба на ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попоски во Лондон ја цитираше Маргарет Тачер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: