Свечено отворено 20. Светско првенство во фудбал


Церемонијата беше посветена на – природата, луѓето и фудбалот главните карактеристики во Бразил Со цермонијата на свеченото отворање официјално стартуваше 20-то Светско првенство во фудбал што се одржува во Бразил. На „Коринтијанс Арена“ во Сао Паоло пред 60.000 гледачи со голем број учесници и со музика од јужноамериканскиот амбиент, зачинета со костими во традиционалните симболи на земјата домаќин беше означен стартот на настанот што до 13 јули ќе биде во центарот на вниманието на светската јавност. Церемонијата беше посветена на – природата, луѓето и фудбалот главните карактеристики во Бразил. На крајот од свеченото отворање беше исполнета официјалната песна на Светското првенство „Сите сме едно“, а ја пееја: Џенифер Лопез, бразилската ѕвезда Клаудија Леите и раперот Питбул. Титулата светски шампион ја брани Шпанија, а првиот натпревар од А групата меѓу домаќинот Бразил и Хрватска почнува во 22 часот по македонско време.
| | веќе видена | слични

Со скромна 30-минутна церемонија беше отворено Светското првенство во фудбал во Бразил. Во шоуто на "Арена Коринтијанс" настапија над 600 гимнастичари, акробати и танцувачи во традиционалните симболи на земјата-домаќин. Церемонијата беше посветена на - природата, луѓето и фудбалот, главните карактеристики во Бразил. Кулминација на свеченото отворање беше настапот на американската латино-пејачка Џенифер Лопез, бразилската ѕвезда Клаудија Леите и раперот Питбул, кои ја изведоа официјалната песна на Мундијалот 2014, "Сите сме едно". Иако непосредно пред стартот на Мундијалот се појавија информации дека Лопез го откажала настапот на СП, со нејзиното појавување во Сао Паоло сите се воодушевија од 44-годишната пејачка, која покажа завидна фигура и танц со задникот во провокативно фустанче, од кое никој не можеше да го тргне погледот. Многу протести ја придружуваа организацијата на јубилејниот 20. мундијал, а ова е најскапото светско првенство во историјата. Бразилската држава потроши над 11 милијарди долари за ...
| | веќе видена | слични

Бразил е „жртва“ на фудбалска треска. Со колоритна манифестација беше означен почетокот на Светското првенство во фудбал. Публиката во Сао Паоло беше исправена на нозе од настапот на Џенифер Лопез, Питбул и Клаудија Леите. И покрај проблемите со озвучувањето, илјадници фанови потскокнуваа и ја пееја химната „We Are One“. Танчари, гимнастичари и акробати во колоритни костими го преплавија стадионот, зголемувајќи ја еуфоријата пред натпреварот меѓу Бразил и Хрватска, кој заврши 3:1. Follow @femina_mk
| | веќе видена | слични

Џенифер Лопез и Клаудија Леите на стадионот Коринтијанс Арена го отворија Светското првенство 2014 во Бразил. Џенифер Лопез заедно со раперот Питбул и Бразилката Клаудија Леите ја испеаа песната „We are one“ односно официјалната химна на Мундијалот а настапот на пејачките сите присутни ги остави без здив. Џенифер и Клаудија атмосферата ја довеле до вжештување, со што направија одлична вовед за првиот натпревар на Светското првенство, помеѓу репрезентациите на Бразил и Хрватска.
| | веќе видена | слични

Како што и се очекуваше, неверојатната Џенифер Лопез вчеравечер го отвори светското фудбалско првенство на спектакуларен начин како што само таа знае. Во друштво на популарниот Пит Бул и бразилската пејачка Клаудиа Леите тие направија вистинска церемонија за паметење во моментално омилениот град во светот Сао Паоло, изведувајќи ја официјалната песна на светското првенство We are One (Ole Ola). Прекрасната 44 – годишна пејачка уште еднаш докажа зашто е една од најпосакуваните жени во светот, кога на неверојатната сцена се појави во уметнички изработен корсет во зелена боја во комбинација со секси хулахопки и сандали на Кристијан Лубутан. Иако пред самиот почеток на светското фудбалско првенство се шпекулираше дека има големи шанси таа да го откаже присуството, со оглед на нејзиниот неверојатно енергичен и одличен настап, очигледно беше дека тоа воопшто и не било вистина. Одличното трио во комбинација со неверојатната организација на Бразилците на самата церемонија, направи одлична атмосфера и вистински ...
| | веќе видена | слични

Бразил синоќа го означи почетокот на Светското првенство 2014-та, со свечена церемонија која ги збуни повеќето гледачи и крена „фама“ на социјалните мрежи. Имаше луѓе облечени како дрвја, цвеќиња и фудбалски топки кои танцуваа. Џенифер Лопез, Питбул и Клаудија Лете викаа во своите микрофони и имаа чудесна кореографија, кога ја изведуваа официјалната химна на овој Мундијал. Погледнете ги овие и другите чудесните моменти од церемонијата: Луѓето-цвеќиња танцуваа и скокаа Луѓето-виножита збеснуваа Имаше и онакви што веслаа на луѓе Имаше технички проблем со глобусот Мафтањето на Џенифер Лопез, Питбул и Клаудија Лете покажа дека нивниот к ореограф не се ангажирал многу Панталоните (целиот аутфит) на Питбул го привлекоа сето внимание А Клаудија Лете беше исклучително возбудена што е таму.
| | веќе видена | слични

Со свечената церемонија во арената Коринтијанс официјално беше отворено Светското фудбалско првенство во Бразил. На церемонијата се појавија повеќе од 600 акробати, гимнастичари кои симболично го претставија најголемото богатство во Бразил-природата, луѓето и фудбалот. Официјалната химна на првенството „We Are One“ ја изведоа светската ѕвезда Џенифер Лопез, раперот Питбул, и пеачката Клаудија Леите. Титулата ја брани репрезентацијата на Шпанија, а еден од главните конкуренти да го освои првото место во светот е селекцијата на Бразил која титулата досега ја има совоено пет пати.
| | веќе видена | слични

Фудбалската треска започна да го тресе светот. Синоќа официјално започна Светското фудбалско првенство во Бразил со натпреварот меѓу домаќинот и Хрватска која загуби со еден гол разлика. Бразилците, како нација која живее за фудбалот, дадоа се од себе, и покрај огромните социјални немири со кои се соочува земјата, да организираат спектакуларно отворање на Мундијалот. Џенифер Лопез, која само пред неколку дена го откажа својот настап во Бразил, сепак ги изненади фудбалските фанови и се појави на отворањето. Веројатно под влијание на критиките од јавноста, таа се реши да си го исполни ветувањето, па заедно со Питбул и Клаудија Леите ја изведоа официјалната химна на првенството „Ние сме едно (Оле, Ола)“. Отворањето на Светското првенство во Бразил го следеа околу три милијарди гледачи во своите домови и уште неколкуте десетици илјади на Коринтијанс Арена.
| | веќе видена | слични

Пејачките Џенифер Лопез и Клаудија Леите ја запалиле публиката на стадионот Коринтијанс Арена во текот на церемонијата на свеченато отворање на Светското првенство. Светската музичка ѕвезда Џенифер Лопез заедносо раперот Питбул и Бразилката Клаудија Леите ја испеале песната „We are one“, официјалната химна на Мундијалот. Нивниот одличен настап бил кулминација на церемонијата на отворањето, а сексапилните пејачки сите присутни ги оставиле без здив. Џенифер и Клаудија атмосферата ја довеле до вжештување, со што направиле одлична увертира за првиот натпревар на Светското првенство, помеѓу репрезентациите на Бразил и Хрватска. Претставата на стадионот во Сао Паоло имала три блока посветени на историјата на Бразил. Првиот бил посветен на природата, другиот на народот, а третиот логично на фудбалот. Подго тви: К. А.
| | веќе видена | слични

Со свечена церемонија на стадионот „Арена Коринтијанс“ во Сао Пауло вечерва е отворено јубилејното 20-то првенство во фудбал на кое во 12 градови низ Бразил следните месец дена ќе се натпреваруваат 32 национални репрезентации. Во присуство на 60.000 гледачи , неколку стотина уметници преку игра и музика ја покажаа магијата на најголемата држава на Јужноамериканскиот континент. На крајот од спектакуларната програма, официјалната песна на Мундијалот „Сите сме едно“ (We Are One) ја изведоа светската ѕвезда Џенифер Лопез, познатиот рапер Питбул и бразилската пејачка Клаудија Леите.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Законот за јавното обвинителство нуди механизми за спречување влијанија, но тоа сепак не зависи од законските одредби туку од самите јавни обвинители колку ...
сите 126 | | | веќе видена

Заев не негира дека имало средби токму овде, а она што останува непознато е за што разговарале Катица и Заев. Отворениот сомнеж кажува дека Зоран Заев е ...
сите 199 | | | веќе видена

Од белиот дворец, во нивни познат стил ВМРО-ДПМНЕ секојдневно штанцаат невистини и лаги. Дека очајот во ВМРО-ДПМНЕ кулминира потврдуваат  неоснованите напади ...
сите 205 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 91 | | | веќе видена

Ракометарот на европски правак Вардар Иван Чупиќ вели дека играчите имале состанок со Сергеј Самсоненко и Михајло Михајловски и наскоро ќе имаат повеќе ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свечено отворено 20. Светско првенство во фудбал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: