Попоски одржа предавање на „London School of Economics“

9 копии
8 копии

Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Попоски учествуваше на Министерскиот дијалог "Постигнување напредок преку учеството на жените ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за надворешни работи Никола Попоски, во своето обраќање на самитот „Запирање на сексуалното насилство за време на конфликт: Лондон 2014“, истакна ...
| | веќе видена | слични

Попоски, како што соопшти МНР, нагласи дека образованието и активната вклученост на жените се клучни за создавање на стабилни и продуктивни општества. На ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи, Никола Попоски, денеска на покана на шефот на британската дипломатија, Вилијам Хејг, учествуваше со свое обраќање на ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на работната посета на Обединетото Кралство, министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Попоски, денес оствари средби со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи, Никола Попоски денеска оствари средби со претседавачот на Комитетот за ЕУ при Домот на лордовите во британскиот Парламент, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нам не ни требаат реформи. Нам ни треба трансформација на системот за гаснење на пожарите. Меѓутоа, јас сум поборник за централизација. Ова го истакна вечерва ...
сите 891 | | | веќе видена

Генералниот инспектор на американскиот Секретар за внатрешна безбедност отвори истрага за начинот на кој Тајната служба го обезбедувала поранешниот претседател ...
сите 305 | | | веќе видена

Најголемто оружје со кое располага Грција е тоа што е надзорник на европските интеграции на Македонија, вели грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во интервју за ...
сите 211 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО во заминување Јенс Столтенберг денеска го именуваше својот поранешен помошник за одбрана Патрик Тарнер за висок претставник кој ќе ...
сите 424 | | | веќе видена

Деновиве со летните горештини и превисоките температири над 41 степен целзиусов лошо се одразуваат на здравјето на населението што предизвика и зголем број на ...
сите 135 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ во паника денес објавува дека од вкупно пет убиства и три обиди за убиства, Панче Тошковски за само шест месеци решил еден обид за убиство. Ова е ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попоски одржа предавање на „London School of Economics“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: