Одржан итен состанок на НАТО за Ирак по барање на Турција


7 копии
2 копии

Исламистичките милитанти во Ирак заземаа неколку градови и се приближија до Багдад, а Курдите го заземаа Киркук.Бунтовниците во Ирак ги заземаа Далавла и ...
| | веќе видена | слични

„Ирачкиот премиер спроведува план за поделба на Ирак“, „Ирачки војници тврдат дека добиле наредба да се повлечат од северот“, „Ирак ја обвинува Саудиска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Може ли Вашингтон да гледа од страна додека Исламската држава во Ирак и Левантот напредува кон Багдад?Снимките од Мосул, северниот ирачки град кој повторно се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ирачките шиитски и сунитски политички лидери повикаа за национално единство на синоќешната средба зад затворени врати. На средбата учествуваа ирачкиот премиер ...
| | веќе видена | слични

Поради опасност од граѓанска војна водачите на шиитите, сунитите и Курдите повикаа на демократско решавање на конфликтите. Но иднината на Ирак е под знак ...
| | веќе видена | слични

Ал Каеда е само на 60 километри од Багдад. Америка носи оружје во Ирак. Затвореници во Бакуба се убиени во контроверзните околности. Повеќето шиитски градови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тони Јаревски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рече дека преговорите за новата влада се во тек со задоволително темпо и базирана на принципи. за 10 дена ...
сите 325 | | | веќе видена

Делегатите од Карпош, Битола и Куманово се оние чие отсустуво на конгресот на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски требаше да реферира за историски најголемиот ...
сите 274 | | | веќе видена

На конференцијата предвидено е учество на шефови на држави и влади, претставници на меѓународни организации, на бизнис и граѓанскиот сектор.Предвидено е ...
сите 123 | | | веќе видена

Денеска (10.06.2024) во 04.15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар – с.Падалиште, во с.Беловиште, патничко ...
сите 217 | | | веќе видена

За резолуцијата има 14 гласа, Русија беше воздржана и никој не гласаше против резолуцијата.Планот за прекин на огнот на американскиот претседател Џо Бајден би ...
сите 206 | | | веќе видена

Грција се подготвува за првиот топлотен бран годинава, кој според најавите треба да започне утре, вторник, со температури над 40 степени и „многу висок“ ризик ...
сите 262 | | | веќе видена

Бајден го изјави ова за време на посетата на гробиштата на американските војници во Белу, Франција, каде што присуствуваше на 80-годишнината од истоварувањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Пратеникот Сашко Јанчев, во однос на измените во ЗОРОДУ и отворањето на министерство за енергетика, рударство и минерални суровини, потсети на седницата во ...
сите 77 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека официјална Москва ги следи изборите за Европскиот парламент. Тој изјави дека мнозинството во парламентот ќе ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одржан итен состанок на НАТО за Ирак по барање на Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: