Попоски ќе се сретне со Анџелина Џоли, Самарас не праќа ни замена


5 копии
8 копии

Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Попоски учествуваше на Министерскиот дијалог "Постигнување напредок преку учеството на жените ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за надворешни работи Никола Попоски, во своето обраќање на самитот „Запирање на сексуалното насилство за време на конфликт: Лондон 2014“, истакна ...
| | веќе видена | слични

Попоски, како што соопшти МНР, нагласи дека образованието и активната вклученост на жените се клучни за создавање на стабилни и продуктивни општества. На ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за надворешни работи, Никола Попоски, денеска на покана на шефот на британската дипломатија, Вилијам Хејг, учествуваше со свое обраќање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Попоски ќе се сретне со Анџелина Џоли, Самарас не праќа ни замена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: