Сѐ уште не е постигнат договор за рускиот гас

6 копии
2 копии

Руското министерство за енергетика соопшти дека не планира да преговара за цената на гасот со Украина пред 16-ти јуни кога на Киев му истекува рокот за исплата ...
| | веќе видена | слични

Украина и Русија сѐ уште не постигнаа спогодба околу идната цена на гасот, што е услов од страна на Киев за да ги плати заостанатите долгови кај рускиот нафтен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во понеделник во Брисел најавено е продолжение на трилатералните преговори помеѓу Европската унија, Русија и Украина за проблемот со насобраниот украински долг ...
| | веќе видена | слични

Европскиот комесар за енергетика, Гинтер Етингер, рускиот министер, Александар Новак и неговиот украински колега, Јуриј Продан, ќе се состанат по четврти пат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сѐ уште не е постигнат договор за рускиот гас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: