Битолчанка на интензивна нега по несреќата на концертот на „Сепултура“

Младата битолчанка, која беше тешко повредена на концертот на популарната метал-група „Сепултура“ што се одржа завчеравечер во Младинскиот културен центар во ...
| | веќе видена | слични

Дваесетгодишната битолчанка која вчера беше повредена во текот на концертот на култната бразилска хеви метал група Сепултура, е во стабилна состојба и надвор ...
| | веќе видена | слични

Девојката која вчера беше повредена на концерт во МКЦ е во стабилна состојба и е надвор од животна опасност. Синоќа околку полноќ дваесегодишната битолчанка со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битолчанка на интензивна нега по несреќата на концертот на „Сепултура“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: