Гасификацијата на Скопје не е доведена во прашање

Бугарија привремено ги запре работите околу гасоводот Јужен тек. Попушти под притисокот на ЕУ. Експертите сметаат дека таквата одлука и‘ наштети на владата во ...
| | веќе видена | слични

Што е причината за минималната искористеност на капацитетот на гасоводот во Македонија? Политика и бизнис, коментираат дел од упатените во земјата. Кавгата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гасификацијата на Скопје не е доведена во прашање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: