Груевски: Цветанов не може да се помири со разрешувањето

Македонскиот премиер и лидер на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски, денеска се огласи на обвинувањата од Ване Цветанов, кон него лично за отуство на воља да се бори со ...
| | веќе видена | слични

Донесен е заеднички заклучок дека треба да биде разрешен од таа функција. Цветанов немаше храброст да се соочи со таквата одлука и затоа одлучи да плука кон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски: Цветанов не може да се помири со разрешувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: