Лига на Европа: Тетекс со триумф го завери пласманот во следното коло

Англискиот гигант Ливерпул доаѓа во Скопје и тоа на дуел против Работнички во рамките од третото квалификациско коло во фудбалската Лига на Европа. Работнички ...
| | веќе видена | слични

Фудбал Ливерпул во Скопје Скопје, 22 јули – Работнички, со нерешен резултат 0:0 против Ереван, во септември го очекува големиот Ливерпул во Македонија. Во ...
| | веќе видена | слични

Добредојде Ливерпул! Работнички го преживеа Ереван, одигра 0:0 со Мика и за својата и за Македонската клупска историја, како и за задоволство на спортските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лига на Европа: Тетекс со триумф го завери пласманот во следното коло

Од:
До кого (е-маил):
Порака: