ПАК НА ГЛАСАЊЕ: Дополнителни избори се можни наесен

Дополнителни избори најрано може да се организираат за три месеци, бидејќи толку е потребно за да се спроведе процедурата на понудување на мандатите на сите на ...
| | веќе видена | слични

Или Собранието да работи без опозиција или повторно да има избори - ова се двете варијанти кои како законски можни ги посочуваат уставните експерти, откако 33. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 766 | | | веќе видена

Забрзувањето на европската перспектива за Република Северна Македонија зависи само од ангажманот и резултатите во дијалогот со Бугарија. Ова го изјави ...
сите 347 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПАК НА ГЛАСАЊЕ: Дополнителни избори се можни наесен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: