Груевски: По примерот на Црвенковски, Заев преку обвинувања се обидува да остане на функција


Никогаш не сум зел еден и пол милион евра кеш, ниту на било кој друг начин, ниту пак помала или поголема сума за продажбата на „Македонска Банка“, вели ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Премиерот Никола Груевски во вчерашното интервју за државната агенција МИА, критикувајки ја опозицијата во стил на човек кој што со државата раководи на ...
| | веќе видена | слични

Инаетењето на СДСМ со невлегување во парламентот нѐ носи во губење на препораката од Европската комисија и тоа ќе биде лошо за сите, но изгледа Заев сѐ уште ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Заев не смета дека цела влада треба да поднесе оставка поради случувањата со модуларната болница во Тетово. Во изјава за медиумите, но и одговарајќи ...
сите 502 | | | веќе видена

Сите директори во рамките на Министерството за надворешни работи до петокот, 9 септември, ја почнаа процедурата за стекнување со НАТО сертификат. На сите ...
сите 167 | | | веќе видена

Ја правиме првата енергетска транзиција во регионот, како пример за земјите од Западен Балкан, истакна премиерот Зоран Заев кој го отвори дводневниот ...
сите 332 | | | веќе видена

Заев 4-ти ден се крие од јавност за ужасот во Тетово, дали е во државата или можеби пак е заминат на одмор? Четири дена Заев нема ниту една изјава, велат од ...
сите 68 | | | веќе видена

Политички профит врз грбот на лозарите. Ова е ставот на министерот за земјоделство Аријанит Хоџа, откако во саботата, незадоволни од односот на најголемата ...
сите 122 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 8 Септември, Денот на независноста, ги одликуваше Стојан Андов, прв претседател на првото повеќепартиско собрание и ...
сите 91 | | | веќе видена

Македонската полиција беше дел од свеченото дефиле пред Собранието на Република Македонија, по повод јубилејот 30 години независност. МВР е институција која ...
сите 117 | | | веќе видена

Здравствени работници, спортисти, пожарникари, припадници на полицијата и армијата, рудари, земјоделци, волонтери на Црвен крст, извидници, национални ансамбли ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски: По примерот на Црвенковски, Заев преку обвинувања се обидува да остане на функција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: