Дополнителни избори по три месеци

Дополнителни избори најрано може да се организираат за три месеци, бидејќи толку е потребно за да се спроведе процедурата на понудување на мандатите на сите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државната изборна комисија не организира избори врз основа на датуми кажани во интервјуа, туку водејќи се од закон, акти и документи, вели претседателот на ДИК ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 397 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение ...
сите 461 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, се сретна со Aн Линде, министерката за ...
сите 484 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дополнителни избори по три месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: