Приватник ќе го организира зонското паркирање во Охрид

2 копии

Јавното претпријатие "Билјанини извори" ќе воведе електронски систем за организирање и наплата за паркирање по пат на јавно-приватно партнерство. Ваквата ...
| | веќе видена | слични

Општина Охрид најостро ги демантира сите неточни, невистинити и небулозни тврдења изнесени во денешното соопштение на ОО СДСМ Охрид. – Денешното соопштение не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општинската организација (ОО) на СДСМ во Охрид се огласи со остра реакција откако вчера на продолжението на 23. седница на Советот на Општина Охрид се донесе ...
| | веќе видена | слични

Пред нецела една година истата оваа градска власт многу помпезно, но очигледно во нивни стил, без никакви искрени намери, го раскина договорот со концесионерот ...
| | веќе видена | слични

Изгласани најинтересните точки од дневниот ред на продолжението на дваесет и третата седница на градскиот совет. „Предлог одлуката за давање согласност на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приватник ќе го организира зонското паркирање во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: