Македонскиот БДП со раст од 3% годинава и 3,5% во 2015

2 копии

Ако според податоците на Светска банка околу 5 милиони млади заминале од земјите во регионот да бараат работа, дали 400.000 се од Македонија? Соња Маџовска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески очекува позитивните трендови во индустријата да продолжат и во наредниот период и тоа да помогне до крајот ...
| | веќе видена | слични

За само четири месеци, од јануари до април, потрошени се 200 милиони евра од планираниот буџетски дефицит годинава. Ова се дури 2/3 од вкупниот буџетски минус ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот почесен конзул на Република Македонија во Хрватска, на сѝоцијалните мрежи гои честита изборот на новата ректорка на универзитетот Св Кирил и ...
сите 65 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 287 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 407 | | | веќе видена

Тепачка меѓу повеќе лица се случила доцна синоќа во скопското село Волково, информираат од МВР. Според информациите, вчера во 23.45 часот било пријавено дека ...
сите 268 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 121 | | | веќе видена

Неуспехот да се смири ситуацијата на северот на Косово ќе има негативни последици, а Европската унија е подготвена да спроведе решителни мерки во оваа прилика, ...
сите 608 | | | веќе видена

Народот јасно гледа дека состојбата е неподнослива со уништената економија, доста е од националните предавства и порази кои што ги организира и во континуитет ...
сите 133 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 2 јуни просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонскиот БДП со раст од 3% годинава и 3,5% во 2015

Од:
До кого (е-маил):
Порака: