Продолжува опасноста од поплави во Хрватска, во Србија укината вонредната состојба

Српската Влада ја укина вонредната состојба на целата територија на земјата, по катастрофалните поплави што пред една недела. Одлуката беше донесена на ...
| | веќе видена | слични

Добра вест е дека водостоите на Дунав и Сава се во опаѓање и повеќе нема опасност од нови катастрофални иззлевања. И покрај тоа, вонредна состојба и натаму е ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вонредната состојба поради поплавите на територијата на српската општија Трстеник е укината со одлука на Штабот за вонредни ситуации, кој констатирал дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Речиси 70 отсто од новите случаи се од познати кластери. Непочитување на мерките е причината за пиковите. Mожен е карантин и полициски час во критичните ...
сите 608 | | | веќе видена

Историската црква „Сент Џон“, позната и како претседателска црква затоа што се наоѓа недалеку од Белата куќа, беше опожарена и оштетена за време на мирните ...
сите 441 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 171 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 126 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува опасноста од поплави во Хрватска, во Србија укината вонредната состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: