По повод прославатa на националниот ден на Власите – 23-ти мај, во организација на лигата на Власите беше организирана свечена академија на која се обрати министерот за надворешни работи, Никола Попоски.


Германската канцеларка Ангела Меркел побара во интервјуто објавено во петокот од рускиот претседател Владимир Путин да ја признае оцената на Организацијата за ...
| | веќе видена | слични

Владимир Путин и избраниот претседател на Украина, Порошенко се согласуваат дека треба што побргу да прекине крвопролевањето на истокот на Украина, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот претседател Владимир Путин и новоизбраниот украински претседател Петро Порошенко заеднички се заложија за прекин на крвопролевањето во југоисточна ...
| | веќе видена | слични

„Претседателот Обама јасно рече дека смирувањето на ситуацијата зависи од Русија, од нејзиното признавање на Петро Порошенко за легитимен челник на Украина, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Угостителските објекти од вчера се отворени за гости, но мора да почитуваат одредени протоколи за работа. Во спротивно, ќе бидат санкционирани од страна на ...
сите 418 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 130 | | | веќе видена

Со своето неодговорно и несериозно однесување за време на кризата со коронавирусот, Наќе Чулев го загрози јавното здравје и денес сите ги чувствуваме ...
сите 443 | | | веќе видена

Веќе нема никакви дилеми дека опозицијата е прислушувана од страна на безбедносните институции. Две години по почетокот на реформите во безбедносниот систем не ...
сите 336 | | | веќе видена

Едниот трансплантиран бубрег кој го донираше семеството на починатата Емилија Динева не профункционирал и морал да биде изваден, потврдиД-р Сашо Дохчев, ...
сите 96 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По повод прославатa на националниот ден на Власите – 23-ти мај, во организација на лигата на Власите беше организирана свечена академија на која се обрати министерот за надворешни работи, Никола Попоски.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: