Опасност од поплави во Македонија нема

Македонската влада будно ја следи состојбата на терен, по катастрофалните временски стихии кои ги зафатија Србија, Босна и Херцеговина и делови од Хрватска, во ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија состојбата засега е стабилна. Нивото на Пчиња е над дозволеното, но во Македонија нема опасност од големи поплави. Надлежните будно ја следат ...
| | веќе видена | слични

Македонската влада во првата интервентна фаза испраќа лица кои се специјалисти за вакви намени, пумпи за испумпување на вода, агрегати, чамци, ќебиња и лекови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската Влада будно ја следи состојбата на терен, по катастрофалните временски непогоди во Србија, Босна и Хрватска. Во Македонија состојбата засега е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Акумулациите и водотеците се во стабилна состојба. Единствено критична е реката Пчиња. Водостојот е за еден и пол пат поголем од мај минатата година. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 263 | | | веќе видена

Пратеничлата група на ВМРО – ДПМНЕ преку својот координатор Никола Мицевски најави дека ќе ги повлече амандманите поднесени за Законот за државјанство поднесен ...
сите 157 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 100 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 298 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опасност од поплави во Македонија нема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: