Македонија подготвена да помогне во справувањето со поплавите на Србија

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов телефонски разговарал со српскиот претседател Томислав Николиќ, при што изразил жалење за настраданите во невремето и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Акумулациите и водотеците се во стабилна состојба. Единствено критична е реката Пчиња. Водостојот е за еден и пол пат поголем од мај минатата година. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 108 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 99 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 102 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 250 | | | веќе видена

Во гостување на емисијата „Студио 10“, медицинскиот техничар Денис Јанкуловски - Космонаутко, истакна дека вакцинацијата е од голема важност за народот да може ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија подготвена да помогне во справувањето со поплавите на Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: