Иванов до Николиќ: Македонија е подготвена да понуди помош на Србија за справување со поплавите

Претседателот Ѓорге Иванов остварил телефонски разговор со претседателот на Република Србија, Томислав Николиќ, во кој изразил жалење за изгубените животи и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов телефонски разговарал со српскиот претседател Томислав Николиќ, при што изразил жалење за настраданите во невремето и ...
| | веќе видена | слични

Останато

На 09.04.2021 околу 06.00 часот, на излезот од Градско, полициски службеници од Регионален центар Југ - Полициска станица за граничен надзор Михајлово во ...
сите 228 | | | веќе видена

Врз основа на ефективниот репродукционен број може да се прават сите останати прогнози на темпото на зголемување на дневните бројки, денот на достигнување на ...
сите 382 | | | веќе видена

Аферата „Мафија“ покажува инволвираност на луѓе од власта на Заев и најтесна соработка со криминалци, нарко - босови и мафијаши. Скандалозно е што Заев вели ...
сите 350 | | | веќе видена

Човек почина заради нереагирање на институциите, а тие и два дена после тоа се уште си ја префрлаат одговорноста едни кај други, како денот кога требаше да му ...
сите 100 | | | веќе видена

Медиумите не се слободни, порача вчеравечер претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во „Заспиј ако можеш” на Алфа. Тој повика народот да не преќутува ...
сите 82 | | | веќе видена

Откако премиерот Зоран Заев вечерва во интервју на Канал 5 изјави дека и екс премиерот Никола Груевски со хеликоптер одел во Грција приватно, но сите молчеле, ...
сите 53 | | | веќе видена

Не коментираме истраги што се во тек. Амбасадата на САД има тесна соработка со Министерството за внатрешни работи, како и со другите владини министерства и ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов до Николиќ: Македонија е подготвена да понуди помош на Србија за справување со поплавите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: