Прес-конференцијата на Иванов и Ромпуј откажана поради смрт на екс-белгиски премиер

Прес-конференцијата на македонскиот претседател Ѓорге Иванов и на првиот човек на Европскиот совет Херман ван Ромпуј, закажана за 18:15 часот по нивната средба ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Филе-Иванов во Брисел - Недоволна поделеност на државните и партиските активности Еврокомесарот за проширување Штефан Филе се сретна во Брисел со претседателот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов и претседателот на Европскиот совет, Херман ван Ромпуј, по нивната вчерашна средба во Брисел во која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите политички субјекти во земјата мораат да се посветат на европската агенда, согласни македонскиот претседател Ѓорге Иванов и претседателот на Европскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски упорно молчи за неговата улога во спорниот тендер од 136 милиони евра за пречистителна станица во Скопје. Дури и неговата градоначалничка ...
сите 468 | | | веќе видена

Дали Русија ќе користи нуклеарно оружје доколку биде загрозена? И зошто го има? Од друга страна, ако е во интерес на другите големи сили да го користат - ќе го ...
сите 489 | | | веќе видена

Поранешен службеник од обезбедувањето на кралското семејство, објави дека погребот на кралицата Елизабета Втора, ги чини Британците околу девет милиони фунти. ...
сите 262 | | | веќе видена

Во текот на четвртокот, Министерствот за внатрешни работи, меѓу другото, регистрирало и физички напад и ограбување во Штип, како и пресметка меѓу двајца колеги ...
сите 522 | | | веќе видена

Судот да ја утврди деловната способност на дезертерот Ковачевски за да се види дали НЕСПОСОБНОСТА му е прогресирана или статус кво Штом Ковачевски дезертирал ...
сите 310 | | | веќе видена

Запрашан за односите со ВМРО-ДПМНЕ, в.д. претседателот на Алијансата за Албанците Арбен Таравари во емисијата „Патот Кон“ рече дека Алијанцата со текот на ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прес-конференцијата на Иванов и Ромпуј откажана поради смрт на екс-белгиски премиер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: