До избор на влада премиер треба да биде Бесими, Груевски сега е пратеник

Премиер на Македонија до изборот на нова влада треба да биде Фатмир Бесими, а не Никола Груевски, откако се верификуваа пратеничките мандати во Собранието, ...
| | веќе видена | слични

Со кое право Никола Груевски и министрите од претходната влада настапуваат сега во име на Владата или во име на министерствата и преземаат дејствија кога се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 261 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски на денешната прес-конференција истакна дека аферата „Мафија“ покажува силна вмешаност на највисоките ...
сите 122 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 79 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 238 | | | веќе видена

„Мрзливиот Петре Шилегов може да сруши тоа што самиот го изградил, а бидејќи ништо не изградил, не може ништо и да сруши 4 години слушаме како неспособниот и ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

До избор на влада премиер треба да биде Бесими, Груевски сега е пратеник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: