Иванов од ЕУ бара паралелни преговoри со Унијата и за името

9 копии

Филе-Иванов во Брисел - Недоволна поделеност на државните и партиските активности Еврокомесарот за проширување Штефан Филе се сретна во Брисел со претседателот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов и претседателот на Европскиот совет, Херман ван Ромпуј, по нивната вчерашна средба во Брисел во која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите политички субјекти во земјата мораат да се посветат на европската агенда, согласни македонскиот претседател Ѓорге Иванов и претседателот на Европскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Младиот пилот на Ферари, Шарл Леклер го коментираше страшниот инцидент на Роман Грожан по кој за голема среќа Французинот излезе со поблаги повреди и ...
сите 166 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена

Полицијата приведе сопственичка на угостителски објект во Трубарево затоа што работел и по 21 часот. Според информациите на МВР, вчера во Полициската станица ...
сите 445 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов од ЕУ бара паралелни преговoри со Унијата и за името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: