Иванов во Брисел - Предолгото чекање за влез во ЕУ не е помош за Македонија

Предолгото чекање за следниот исчекор во евроинтегративниот процес не помага за забрзување на реформите и надминување на забелешките од извештајот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Филе-Иванов во Брисел - Недоволна поделеност на државните и партиските активности Еврокомесарот за проширување Штефан Филе се сретна во Брисел со претседателот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Покрај серија на прес конференции на власта за тоа како добро се живее и колку многу се помага на економијата, во реалноста имаме вистински хаос од проблеми, ...
сите 821 | | | веќе видена

Владата денеска на седница во 17 часот ќе одлучува дали ќе го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести за тоа каков да биде полицискиот час во текот ...
сите 292 | | | веќе видена

Демократска партија на Албанците (ДПА) смета дека избори треба да се одржат 22 дена по завршување на вонредната состојба, со почитување на препораките. – ...
сите 186 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа, се потврдени нови 23 случаи на новиот коронавирус, од кои најмногу се регистрирани во Скопје - 12 случаи во Скопје, по четири нови има ...
сите 679 | | | веќе видена

Инвестиции од речиси 14 милиони евра ќе реализираат домашните компании на јавниот повик за Технолошки развој на Фонд за иновации и технолошки развој, по ...
сите 357 | | | веќе видена

Ерлинг Халанд е името кое продолжува да биде во центарот на вниманието на светската фудбалска јавност. Норвежанецот и по паузата покажа дека го има оној ...
сите 133 | | | веќе видена

За премиерот Оливер Спасовски барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за 15 илјади денари награда за припадниците на МВР е гол популизам, што ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов во Брисел - Предолгото чекање за влез во ЕУ не е помош за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: