Медицински тимови ќе ги посетуваат неподвижните пациенти

Првенствено ќе бидат опфатени лица над 50-годишна возраст, а потоа и останатите лица од оваа категорија. Во проширувањето ќе бидат вклучени 23.464 лица над 50 ...
| | веќе видена | слични

15.05.2014 Неподвижните пациенти од Кочани, Зрновци и Чешиново – Облешево ќе бидат посетувани од поливалентната патронажна служба од кочанскиот Здравствен дом. ...
| | веќе видена | слични

Проектот “Домашна визита” ќе се проширува со цел да им се помогне на социјално ранливите категории на граѓани. При тоа, акцент ќе се стави на лицата кои не се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во општина Центар според последните податоци има 96 активни случаи, а толку заболени има моментално и во скопската општина Аеродром. Со ова практично Центар го ...
сите 352 | | | веќе видена

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска напладне треба да се одржи протест против полициската бруталност во Битола, а кој е инициран од инцидентот кој се случи завчера кога битолчани од ...
сите 135 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 143 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 353 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

Во текот на минатата недела бројката на нови случаи на Ковид-19 се движеше околу десет проценти од тестираните и во најголем дел на дневно ниво таа беше ...
сите 234 | | | веќе видена

Вкупно 350 милиони евра ќе вреди четвртиот пакет економски мерки со кои Владата ќе се обиде да им помогне на фирмите и на граѓаните кои се погодени од кризата. ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Медицински тимови ќе ги посетуваат неподвижните пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: