Патронажни сестри ќе ги посетуваат неподвижните пациенти

Првенствено ќе бидат опфатени лица над 50-годишна возраст, а потоа и останатите лица од оваа категорија. Во проширувањето ќе бидат вклучени 23.464 лица над 50 ...
| | веќе видена | слични

15.05.2014 Неподвижните пациенти од Кочани, Зрновци и Чешиново – Облешево ќе бидат посетувани од поливалентната патронажна служба од кочанскиот Здравствен дом. ...
| | веќе видена | слични

Проектот “Домашна визита” ќе се проширува со цел да им се помогне на социјално ранливите категории на граѓани. При тоа, акцент ќе се стави на лицата кои не се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 144 | | | веќе видена

Се што бара Бугарија веќе е прифатено од страна на премиерот Зоран Заев, а сега остана само последниот чин односно спроведувањето на бугарските услови по ...
сите 276 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Патронажни сестри ќе ги посетуваат неподвижните пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: