Груевски е пратеник, премиер сега треба да биде Бесими – предупредуваат уставните експерти

2 копии

По верификувањето на пратеничките мандати во Собранието, премиер на Македонија до изборот на нова влада треба да биде Фатмир Бесими, а не Никола Груевски. Така ...
| | веќе видена | слични

Со кое право Никола Груевски и министрите од претходната влада настапуваат сега во име на Владата или во име на министерствата и преземаат дејствија кога се ...
| | веќе видена | слични

Останато

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 213 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 194 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски е пратеник, премиер сега треба да биде Бесими – предупредуваат уставните експерти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: