Од понеделник домашна посета за лица од ранливи категории

2 копии

Првенствено ќе бидат опфатени лица над 50-годишна возраст, а потоа и останатите лица од оваа категорија. Во проширувањето ќе бидат вклучени 23.464 лица над 50 ...
| | веќе видена | слични

15.05.2014 Неподвижните пациенти од Кочани, Зрновци и Чешиново – Облешево ќе бидат посетувани од поливалентната патронажна служба од кочанскиот Здравствен дом. ...
| | веќе видена | слични

Проектот “Домашна визита” ќе се проширува со цел да им се помогне на социјално ранливите категории на граѓани. При тоа, акцент ќе се стави на лицата кои не се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска напладне треба да се одржи протест против полициската бруталност во Битола, а кој е инициран од инцидентот кој се случи завчера кога битолчани од ...
сите 186 | | | веќе видена

Во општина Центар според последните податоци има 96 активни случаи, а толку заболени има моментално и во скопската општина Аеродром. Со ова практично Центар го ...
сите 494 | | | веќе видена

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 370 | | | веќе видена

Граѓани кои живеат во зградата на поранешната министерка Гордана Јанкулоска го прашуваат министерот за внатрешни работи до кога планира да им ги проверува ...
сите 129 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од понеделник домашна посета за лица од ранливи категории

Од:
До кого (е-маил):
Порака: