Албанската опозиција од утре на протести за промена на премиерот Рама

Албанската опозиција, од утре најави дека ќе започне со протести за промена на актуелниот премиер Еди Рама. Од опозицијата велат дека причините за протестот се ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата одржа антивладини протести во Тирана со обвинување дека премиерот Еди Рама е вмешан во шверцот со дрога Тирана – Под мотото „Албанија кон Европа, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанската опозиција од утре на протести за промена на премиерот Рама

Од:
До кого (е-маил):
Порака: