Ивор Мицковски: Погребот на СДСМ

Кандидатите за пратеници од Здружената опозиција вчера во Собранието поднесоа оставки со што парламентот во иднина ќе функционира без опозиција. Оставки ...
| | веќе видена | слични

Останато

Најавените платежни картички со средствата за граѓаните се очекува да бидат поделени во периодот јуни-јули, како што стои во третиот сет на економски мерки, ...
сите 356 | | | веќе видена

Грција своите први туристи оваа година ќе ги прими од 15. јуни, а на листата на гости ќе се најдат и нашите граѓани кои што ќе можат да патуваат во оваа земја ...
сите 202 | | | веќе видена

Дел од кабинетот на министерот за Труд и социјала, Ѓонул Бајрактар, односно вработени во неговиот кабинет се позитивни на Ковид 19, објави Алфа. Според ...
сите 48 | | | веќе видена

Херта ќе биде домаќин на Унион во утрешното градско дерби на Берлин. Во првиот дел од сезоната, Унион на свој терен славеше со 1:0 за голема радост на ...
сите 144 | | | веќе видена

На есен се очекува втор бран на вирусот Ковид-19, рече министерот за здравство, Венко Филипче на вчерашната прес конференција, појаснувајќи дека голем број ...
сите 30 | | | веќе видена

Министерот за информатичко општетсво, Дамјан Манчевски во гостување во телевзија 24 рече дека најголемиот број на новозаразени доаѓаат од литијата во Струга и ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ивор Мицковски: Погребот на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: