Албанската опозиција од утре на протести за промена на премиерот Рама

2 копии

Албанската опозиција, од утре најави дека ќе започне со протести за промена на актуелниот премиер Еди Рама.Од опозицијата велат дека причините за протестот се ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата одржа антивладини протести во Тирана со обвинување дека премиерот Еди Рама е вмешан во шверцот со дрога Тирана – Под мотото „Албанија кон Европа, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанската опозиција од утре на протести за промена на премиерот Рама

Од:
До кого (е-маил):
Порака: