Расте бројот на жртвите во рударската несреќа во Турција, проследена со безредија

Бројот на загинатите во рударската несреќа од вторникот попладне во рудникот за јаглен во градот Сома во западната турска покраина Маниса, се зголеми на 274, ...
| | веќе видена | слични

Пред спуштањето на ноќта спасувачите на површината изнеле уште осум тела на несреќните рудари. Под земјата се наоѓаат уште десетина рудари. Претходно турскиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Речиси три дена по трагедијата во рудникот за јаглен во турската провинција Маниса бројот на жртвите се искачи на 283, изјави во четвртокот навечер министерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 277 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 277 | | | веќе видена

За уништувањето на здравствениот систем виновни се сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални тендери, директори ...
сите 181 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Неспособноста на Владата се повеќе се гледа. Македонија во последно деноноќие има 37 новозаболени, а Словенија 4 дена по ред нема заболен од Ковид-19, се вели ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте бројот на жртвите во рударската несреќа во Турција, проследена со безредија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: